KÖZ (EMBERS)

Mehmet, yıllar önce arkadaşı Harun’un ölümüne sebep olur ve geleceğini karartma endişesiyle gizlediği bu olayı birkaç gün sonra unutur. Zaman içinde ünlü bir yazar olan ve yaşam koşulları önemli ölçüde iyileşen Mehmet, bir gün Harun’un babasıyla tesadüfen karşılaşınca olayı yeniden hatırlayıp vicdan azabı duymaya başlar.

Arkadaşının ölümüne sebep olmaktan dolayı büyük bir üzüntü duymakta ama yeni kavuştuğu iyi yaşam koşullarını terk etmeyi de göze alamamaktadır. Bu ikilemden dolayı huzursuzluğu iyiden iyiye artınca bir avukata, ardından da bir psikiyatra başvurur. Hatta böyle bir olayın gerçekte yaşanmayıp zihninde hayali bir kurgu oluştuğu ihtimalinden de şüphelenir. Bu şüpheyle arkadaşının ölüp ölmediğini araştırır ve vaktiyle yaptığı hatanın başka acılara da sebep olduğunu öğrenir…

Kısıtlı olanaklarla, kısa sürede çekimi tamamlanan KÖZ, adaletin yaratılıştan beri insan doğasında var olan bir değer olduğunu, dolayısıyla adaletsizliğin -devlet ya da diğer insanlarca bilinmese bile- insanın karşısına er geç kendi vicdanında çıkacağını, adalet yerini bulmadıkça insanın da huzur bulamayacağını öne süren bir öyküyü konu edinmektedir.

Yapım Yılı: 2020

Yapımcı/Senarist/Yönetmen: Ahmet Aslan

Oyuncular: Gurur Aslan, Ece Yükselsen, Gamze Sarar, Çağdaş Aru, Emel Dilek, Cantuğ Zengin

Yardımcı Yönetmen ve Set Amiri: Halil İbrahim Kuruçay

Kurgu: Mehmet Şakir Kocalar

Görüntü Yönetmeni: Fatih Tekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.